Skip to content

14 Lerner CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$179,000
Last Sale Date
Mar 28, 2024

Property Information

Block11001
Lot78
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page110

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage968
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,000
35%
Improvement Value:$39,000
65%
Total Assessment$60,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,341+2.7%
2024$2,279+4.4%
2023$2,184+0.9%
2022$2,165+0.6%
Property History
Sales7

Property Sale

Sale
$179,000

To:

Sq Ft968DeedBook 12562, Page 279

Property Sale

Sale
$81,500
Sq Ft968DeedBook 11600, Page 1275Recorded1/21/2021

Property Sale

Sale
$50,850
DeedBook 7806, Page 1108

Property Sale

Sale
$1,964
DeedBook 7603, Page 438

Property Sale

Sale
$49,900
DeedBook 5082, Page 420

Property Sale

Sale
$17,500
DeedBook 4990, Page 699

Property Sale

Sale
$25,500
DeedBook 3587, Page 199

Property Built

Built

Year Built: 1975