Skip to content

48 Wagon Wheel DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$248,000
Last Sale Date
Dec 15, 2023

Property Information

Block1101.01
Lot48
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.1

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,140
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,000
25%
Improvement Value:$104,900
75%
Total Assessment$139,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,459+2.7%
2024$5,315+4.4%
2023$5,092+0.9%
2022$5,048+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$248,000

To:

Sq Ft1,140DeedBook 12504, Page 1425

Property Sale

Sale
$94,900
DeedBook 4623, Page 256

Property Built

Built

Year Built: 1992