Skip to content

12 Coachlight DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 18, 2018

Property Information

Block1102.01
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.2

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,160
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,000
23%
Improvement Value:$116,300
77%
Total Assessment$151,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,904+2.7%
2024$5,748+4.4%
2023$5,507+0.9%
2022$5,459+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$131,000

From:

To:

Sq Ft1,160DeedBook 10702, Page 1015Recorded9/11/2017

Property Sale

Sale
$100,000

From:

To:

Sq Ft1,160DeedBook 10157, Page 1940Recorded2/23/2015

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 7941, Page 712

Property Sale

Sale
$87,575
DeedBook 4853, Page 10

Property Built

Built

Year Built: 1996