Skip to content

58 Coachlight DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1995

Last Sale Price
$146,260
Last Sale Date
Dec 27, 2019

Property Information

Block1102.01
Lot58
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.2

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,260
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,000
23%
Improvement Value:$117,300
77%
Total Assessment$152,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,943+2.7%
2024$5,786+4.4%
2023$5,544+0.9%
2022$5,495+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$146,260

To:

Sq Ft1,260DeedBook 11305, Page 354

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 7708, Page 1093

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 5254, Page 745

Property Sale

Sale
$91,385
DeedBook 4816, Page 368

Property Built

Built

Year Built: 1995