Skip to content

64 Coachlight DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1995

Last Sale Price
$217,000
Last Sale Date
Mar 30, 2007

Property Information

Block1102.01
Lot64
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.2

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,384
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,000
21%
Improvement Value:$131,600
79%
Total Assessment$166,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,501+2.7%
2024$6,329+4.4%
2023$6,064+0.9%
2022$6,011+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$217,000

To:

Sq Ft1,384DeedBook 8540, Page 485

Property Sale

Sale
$103,000
DeedBook 4963, Page 288

Property Built

Built

Year Built: 1995