Skip to content

69 Coachlight DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1995

Last Sale Price
$122,000
Last Sale Date
Feb 20, 2014

Property Information

Block1102.01
Lot69
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.2

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,240
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,000
26%
Improvement Value:$99,600
74%
Total Assessment$134,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,252+2.7%
2024$5,113+4.4%
2023$4,899+0.9%
2022$4,856+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$122,000

To:

Sq Ft1,240DeedBook 9975, Page 1003

Property Sale

Sale
$208,000
DeedBook 8085, Page 547

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 5041, Page 173

Property Built

Built

Year Built: 1995