Skip to content

4 Colts Neck DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 5, 2004

Property Information

Block1103.01
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.3

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,160
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,000
27%
Improvement Value:$93,800
73%
Total Assessment$128,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,026+2.7%
2024$4,893+4.4%
2023$4,688+0.9%
2022$4,647+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$132,815
DeedBook 7012, Page 110

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$2,912,449
DeedBook 5233, Page 295