Skip to content

86 Colts Neck DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$185,000
Last Sale Date
Apr 25, 2019

Property Information

Block1103.01
Lot64
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.3

Building Details

Building Class35
Description3SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,240
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,000
21%
Improvement Value:$129,300
79%
Total Assessment$164,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,411+2.7%
2024$6,242+4.4%
2023$5,981+0.9%
2022$5,928+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$185,000

To:

Sq Ft2,240DeedBook 11229, Page 189

Property Sale

Sale
$208,515
DeedBook 7770, Page 769

Property Built

Built

Year Built: 2005