Skip to content

10 Stable CourtSicklerville, NJ 08081

Built 2005
Other Exempt

Last Sale Price
$189,000
Last Sale Date
Jun 15, 2018

Property Information

Block1103.01
Lot71
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.3

Building Details

Building Class35
Description3SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,452
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,000
20%
Improvement Value:$139,900
80%
Total Assessment$174,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2024$6,644+4.4%
2023$6,366+0.9%
2022$6,310+0.6%
2021$6,272+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$189,000

To:

Sq Ft2,452DeedBook 10952, Page 821

Property Sale

Sale
$257,719
DeedBook 7814, Page 263

Property Built

Built

Year Built: 2005