Skip to content

41 Colts Neck DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
May 23, 2014

Property Information

Block1103.02
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.3

Building Details

Building Class35
Description3SF1G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,202
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,000
22%
Improvement Value:$124,000
78%
Total Assessment$159,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,204+2.7%
2024$6,040+4.4%
2023$5,788+0.9%
2022$5,737+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$165,000

To:

Sq Ft2,202DeedBook 10027, Page 967

Property Sale

Sale
$202,915
DeedBook 7544, Page 235

Property Built

Built

Year Built: 2004