Skip to content

81 Colts Neck DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$295,000
Last Sale Date
Sep 6, 2022

Property Information

Block1103.02
Lot35
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.3

Building Details

Building Class35
Description3SF1G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,440
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,000
20%
Improvement Value:$141,200
80%
Total Assessment$176,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,875+2.7%
2024$6,694+4.4%
2023$6,414+0.9%
2022$6,357+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$295,000

To:

Sq Ft2,440DeedBook 12208, Page 1927

Property Sale

Sale
$257,000
DeedBook 8731, Page 105

Property Sale

Sale
$270,900
DeedBook 8172, Page 137

Property Sale

Sale
$215,565
DeedBook 7517, Page 1370

Property Built

Built

Year Built: 2004