Skip to content

4 Saddle LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2003

Last Sale Price
$222,000
Last Sale Date
Aug 18, 2006

Property Information

Block1103.02
Lot47
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.3

Building Details

Building Class35
Description3SF1G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,000
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,000
23%
Improvement Value:$115,400
77%
Total Assessment$150,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,869+2.7%
2024$5,714+4.4%
2023$5,475+0.9%
2022$5,426+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$222,000

To:

Sq Ft2,000DeedBook 8357, Page 699

Property Sale

Sale
$222,000
DeedBook 7825, Page 1419

Property Sale

Sale
$288,000
DeedBook 7099, Page 617

Property Built

Built

Year Built: 2003