Skip to content

101 Colts Neck Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 25, 2013

Property Information

Block1103.03
Lot18
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.3

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,574
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,000
21%
Improvement Value:$130,900
79%
Total Assessment$165,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,473+2.7%
2024$6,303+4.4%
2023$6,039+0.9%
2022$5,986+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$197,740
DeedBook 7460, Page 1110

Property Built

Built

Year Built: 2004