Skip to content

99 Colts Neck Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Sep 29, 2022

Property Information

Block1103.03
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.3

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,760
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,000
20%
Improvement Value:$138,900
80%
Total Assessment$173,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,786+2.7%
2024$6,606+4.4%
2023$6,330+0.9%
2022$6,274+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$250,000

To:

Sq Ft1,760DeedBook 12226, Page 1525

Property Sale

Sale
$60,109
DeedBook 9082, Page 870

Property Sale

Sale
$196,240
DeedBook 7437, Page 141

Property Built

Built

Year Built: 2004