Skip to content

5 Gatehouse CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1991

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Jan 30, 2001

Property Information

Block1105.01
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.5

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,536
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
27%
Improvement Value:$145,100
73%
Total Assessment$200,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,808+2.7%
2024$7,602+4.4%
2023$7,284+0.9%
2022$7,220+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$160,000

To:

Sq Ft2,536DeedBook 5141, Page 724

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 4630, Page 400

Property Built

Built

Year Built: 1991

Property Sale

Sale
$925,000
DeedBook 4417, Page 14