Skip to content

2 Corncrib Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Jan 12, 2009

Property Information

Block1105.02
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,172
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
26%
Improvement Value:$158,200
74%
Total Assessment$213,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,319+2.7%
2024$8,099+4.4%
2023$7,760+0.9%
2022$7,692+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$230,000

To:

Sq Ft2,172DeedBook 8968, Page 1625

Property Sale

Sale
$285,000
DeedBook 8049, Page 1180

Property Sale

Sale
$136,680
DeedBook 4549, Page 401

Property Built

Built

Year Built: 1992