Skip to content

5 Corncrib CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1991

Owner
---
Last Sale Price
$492,000
Last Sale Date
Oct 29, 2025

Property Information

Block1105.02
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,119
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
23%
Improvement Value:$180,600
77%
Total Assessment$235,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,193+2.7%
2024$8,950+4.4%
2023$8,576-1.5%
2022$8,706+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$492,000
Sq Ft2,119DeedBook 12987, Page 1583Recorded12/26/2025

Property Sale

Sale
$289,900
DeedBook 7884, Page 1693

Property Sale

Sale
$161,900
DeedBook 4984, Page 431

Property Sale

Sale
$172,565
DeedBook 4517, Page 268

Property Built

Built

Year Built: 1991