Skip to content

3 Goats Hill CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$373,000
Last Sale Date
Aug 13, 2021

Property Information

Block1105.03
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,655
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
22%
Improvement Value:$194,800
78%
Total Assessment$249,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,747+2.7%
2024$9,490+17.6%
2023$8,066+0.9%
2022$7,995+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$373,000

To:

Sq Ft2,655DeedBook 11849, Page 1363

Property Sale

Sale
$170,630
DeedBook 4539, Page 205

Property Built

Built

Year Built: 1992

Property Sale

Sale
$925,000
DeedBook 4417, Page 14