Skip to content

9 Goats Hill CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1993

Last Sale Price
$159,000
Last Sale Date
May 7, 2013

Property Information

Block1105.03
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,686
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
25%
Improvement Value:$165,100
75%
Total Assessment$220,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,588+2.7%
2024$8,362+4.4%
2023$8,012+0.9%
2022$7,941+0.6%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$159,000

To:

Sq Ft2,686DeedBook 9811, Page 1573

Property Sale

Sale
$275,000
DeedBook 8573, Page 129

Property Sale

Sale
$355,000
DeedBook 7762, Page 1101

Property Sale

Sale
$174,000
DeedBook 4830, Page 499

Property Built

Built

Year Built: 1993

Property Sale

Sale
$184,462
DeedBook 4558, Page 181