Skip to content

9 Elbow Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Apr 30, 2021

Property Information

Block1105.05
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,894
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
28%
Improvement Value:$139,300
72%
Total Assessment$194,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,582+2.7%
2024$7,381+4.4%
2023$7,073+0.9%
2022$7,010+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$285,000

To:

Sq Ft1,894DeedBook 11754, Page 1775

Property Sale

Sale
$197,500
DeedBook 9242, Page 1832

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 8678, Page 623

Property Sale

Sale
$350,000
DeedBook 8323, Page 746

Property Sale

Sale
$267,500
DeedBook 7911, Page 12

Property Sale

Sale
$131,500
DeedBook 4545, Page 572

Property Built

Built

Year Built: 1990