Skip to content

23 Double Woods RoadSicklerville, NJ 08081

Built 1995

Last Sale Price
$154,950
Last Sale Date
Feb 27, 1995

Property Information

Block1105.06
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,274
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
24%
Improvement Value:$177,800
76%
Total Assessment$232,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,084+2.7%
2024$8,844+4.4%
2023$8,474+0.9%
2022$8,399+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$154,950

To:

Sq Ft2,274DeedBook 4746, Page 457

Property Built

Built

Year Built: 1995