Skip to content

4 Bent CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1991

Last Sale Price
$415,000
Last Sale Date
Jul 12, 2022

Property Information

Block1105.06
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,327
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$220,200
80%
Total Assessment$275,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,738+2.7%
2024$10,455+17.1%
2023$8,929+0.9%
2022$8,850+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$415,000

To:

Sq Ft2,327DeedBook 12242, Page 913

Property Sale

Sale
$214,900

From:

To:

Sq Ft2,323DeedBook 10405, Page 219Recorded5/9/2016

Property Sale

Sale
$279,000
DeedBook 7514, Page 196

Property Sale

Sale
$222,000
DeedBook 7084, Page 1794

Property Sale

Sale
$156,956
DeedBook 4541, Page 292

Property Built

Built

Year Built: 1991