Skip to content

8 Goose Neck LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2002

Last Sale Price
$555,000
Last Sale Date
Apr 28, 2006

Property Information

Block1105.07
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,379
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
19%
Improvement Value:$232,800
81%
Total Assessment$287,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,230+2.7%
2024$10,934+4.4%
2023$10,476+0.9%
2022$10,384+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$555,000

To:

Sq Ft3,379DeedBook 8216, Page 137

Property Sale

Sale
$333,200
DeedBook 7236, Page 1331

Property Built

Built

Year Built: 2002