Skip to content

8 Gander CourtSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$325,240
Last Sale Date
Jun 30, 2004

Property Information

Block1105.07
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,611
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$213,800
80%
Total Assessment$268,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,489+2.7%
2024$10,212+4.4%
2023$9,784+0.9%
2022$9,698+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$325,240

To:

Sq Ft2,611DeedBook 7526, Page 67

Property Built

Built

Year Built: 2004