Skip to content

21 Ragan Ridge RoadSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 1, 2023

Property Information

Block1106.01
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,351
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
17%
Improvement Value:$259,500
83%
Total Assessment$314,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,272+2.7%
2024$11,948+4.4%
2023$11,448+0.9%
2022$11,347+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$385,000

From:

To:

Sq Ft3,351DeedBook 11490, Page 1494Recorded9/14/2020

Property Sale

Sale
$339,000

From:

To:

Sq Ft3,351DeedBook 10631, Page 1871Recorded5/17/2017

Property Sale

Sale
$392,035
DeedBook 7669, Page 1870

Property Built

Built

Year Built: 2004