Skip to content

18 Goose Neck LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2003

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Mar 15, 2010

Property Information

Block1106.02
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,483
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
18%
Improvement Value:$253,200
82%
Total Assessment$308,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,026+2.7%
2024$11,709+4.4%
2023$11,218+0.9%
2022$11,120+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

To:

Sq Ft3,483DeedBook 9239, Page 1333

Property Sale

Sale
$401,262
DeedBook 7356, Page 1404

Property Built

Built

Year Built: 2003