Skip to content

7 Goose Neck LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2002

Last Sale Price
$294,465
Last Sale Date
Aug 11, 2003

Property Information

Block1106.03
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,375
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
19%
Improvement Value:$234,300
81%
Total Assessment$289,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,038+0.4%
2024$10,991+4.4%
2023$10,531+0.9%
2022$10,438+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$294,465

To:

Sq Ft3,375DeedBook 7183, Page 835

Property Built

Built

Year Built: 2002