Skip to content

4 Ragan Ridge RoadSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
May 6, 2009

Property Information

Block1106.04
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,351
Acreage0.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
19%
Improvement Value:$230,900
81%
Total Assessment$285,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,156+2.7%
2024$10,861+4.4%
2023$10,407+0.9%
2022$10,315+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

To:

Sq Ft3,351DeedBook 9083, Page 1877

Property Sale

Sale
$460,000
DeedBook 8475, Page 1954

Property Sale

Sale
$415,000
DeedBook 7842, Page 583

Property Sale

Sale
$366,705
DeedBook 7598, Page 341

Property Built

Built

Year Built: 2004