Skip to content

61 Wildcat Branch Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1995

Last Sale Price
$132,150
Last Sale Date
May 22, 1995

Property Information

Block1106.06
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,471
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
31%
Improvement Value:$125,100
69%
Total Assessment$180,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,778+2.8%
2024$6,592+4.5%
2023$6,306+0.9%
2022$6,248+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$132,150

To:

Sq Ft1,471DeedBook 4758, Page 44

Property Built

Built

Year Built: 1995