Skip to content

7 Frosty Hollow Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1994

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 3, 2016

Property Information

Block1106.06
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,663
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
29%
Improvement Value:$133,400
71%
Total Assessment$188,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,351+2.7%
2024$7,157+4.4%
2023$6,858+0.9%
2022$6,797+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 7074, Page 300

Property Sale

Sale
$177,500
DeedBook 5221, Page 905

Property Sale

Sale
$134,150
DeedBook 4722, Page 625

Property Built

Built

Year Built: 1994