Skip to content

22 Wildcat Branch Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 15, 2010

Property Information

Block1106.07
Lot28
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,259
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
17%
Improvement Value:$268,500
83%
Total Assessment$323,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,623+2.7%
2024$12,290+4.4%
2023$11,775+0.9%
2022$11,672+5.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$345,230
DeedBook 7644, Page 698

Property Built

Built

Year Built: 2004