Skip to content

8 Wildcat Branch Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1996

Last Sale Price
$122,949
Last Sale Date
Mar 29, 1996

Property Information

Block1106.07
Lot35
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage1,793
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
28%
Improvement Value:$141,500
72%
Total Assessment$196,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,417+2.8%
2024$7,215+4.5%
2023$6,903+0.9%
2022$6,840+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$122,949

To:

Sq Ft1,793DeedBook 4811, Page 384

Property Built

Built

Year Built: 1996