Skip to content

4 Wildcat Branch Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1996

Last Sale Price
$180,000
Last Sale Date
Aug 30, 2010

Property Information

Block1106.07
Lot37
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,510
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
25%
Improvement Value:$163,800
75%
Total Assessment$218,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,538+2.7%
2024$8,312+4.4%
2023$7,964+0.9%
2022$7,894+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$180,000

To:

Sq Ft2,510DeedBook 9372, Page 1949

Property Sale

Sale
$315,900
DeedBook 7993, Page 730

Property Sale

SaleMulti
$151,046
DeedBook 4848, Page 86

Property Built

Built

Year Built: 1996