Skip to content

22 Turn About LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2003

Last Sale Price
$360,000
Last Sale Date
May 28, 2008

Property Information

Block1106.08
Lot33
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,431
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
19%
Improvement Value:$234,200
81%
Total Assessment$289,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,285+2.7%
2024$10,987+4.4%
2023$10,527+0.9%
2022$10,434+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$360,000

To:

Sq Ft3,431DeedBook 8852, Page 1397

Property Sale

Sale
$303,758
DeedBook 7313, Page 109

Property Built

Built

Year Built: 2003