Skip to content

7 Twisting LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$266,500
Last Sale Date
Oct 5, 2009

Property Information

Block1106.08
Lot38
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,460
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
19%
Improvement Value:$233,500
81%
Total Assessment$288,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,257+2.7%
2024$10,960+9.8%
2023$9,981+2.0%
2022$9,789+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$266,500

To:

Sq Ft2,460DeedBook 9133, Page 255

Property Sale

Sale
$280,965
DeedBook 7406, Page 651

Property Built

Built

Year Built: 2004