Skip to content

3 Turn About LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$268,000
Last Sale Date
Jun 5, 2009

Property Information

Block1106.09
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,626
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
22%
Improvement Value:$192,000
78%
Total Assessment$247,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,638+2.7%
2024$9,384+4.4%
2023$8,991+0.9%
2022$8,912+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$268,000

To:

Sq Ft2,626DeedBook 9097, Page 132

Property Sale

Sale
$257,216
DeedBook 7440, Page 804

Property Built

Built

Year Built: 2004