Skip to content

63 Meeting House Circle

Sicklerville, NJ 08081

Built 2003
Other Exempt

Last Sale Price
$316,000
Last Sale Date
Jul 20, 2018

Property Information

Block1106.15
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,375
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
18%
Improvement Value:$252,500
82%
Total Assessment$307,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2020$10,876+1.8%
2019$10,683+1.3%
2018$10,547+1.5%
2017$10,394+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$316,000

To:

Sq Ft3,375DeedBook 10941, Page 890

Property Sale

Sale
$306,855
DeedBook 7273, Page 1567

Property Built

Built

Year Built: 2003