Skip to content

51 Meeting House Circle

Sicklerville, NJ 08081

Built 1997

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
Nov 16, 2001

Property Information

Block1106.15
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page11.6

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,448
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
24%
Improvement Value:$174,300
76%
Total Assessment$229,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,947+2.7%
2024$8,711+4.4%
2023$8,347+0.9%
2022$8,273+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$190,000

To:

Sq Ft2,448DeedBook 5198, Page 688

Property Sale

Sale
$153,500
DeedBook 4881, Page 628

Property Built

Built

Year Built: 1997