Skip to content

18 Vernon Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1973

Last Sale Price
$107,250
Last Sale Date
Aug 31, 2006

Property Information

Block11201
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page112

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,392
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,000
25%
Improvement Value:$67,200
75%
Total Assessment$89,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,481+2.7%
2024$3,389+4.4%
2023$3,247+0.9%
2022$3,218+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$107,250

To:

Sq Ft1,392DeedBook 8357, Page 1801

Property Sale

Sale
$81,500
DeedBook 7284, Page 1694

Property Sale

Sale
$62,000
DeedBook 5080, Page 224

Property Built

Built

Year Built: 1973