Skip to content

1 Arbor Meadow Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1973

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Jun 8, 2021

Property Information

Block11502
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page115

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,381
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
30%
Improvement Value:$97,400
70%
Total Assessment$139,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,439+2.7%
2024$5,296+4.4%
2023$5,074+6.2%
2022$4,780+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$155,000

To:

Sq Ft1,381DeedBook 11795, Page 524

Property Built

Built

Year Built: 1973