Skip to content

10 Ainsworth LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1973

Last Sale Price
$209,000
Last Sale Date
Nov 13, 2021

Property Information

Block11506
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page115

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,638
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
23%
Improvement Value:$139,400
77%
Total Assessment$181,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,078+2.7%
2024$6,891+4.4%
2023$6,603+0.9%
2022$6,545+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$209,000

To:

Sq Ft1,638DeedBook 11996, Page 576

Property Sale

Sale
$168,000
DeedBook 9468, Page 1669

Property Sale

Sale
$51,500
DeedBook 4620, Page 441

Property Built

Built

Year Built: 1973