Skip to content

145 Arbor Meadow Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1973

Last Sale Price
$331,000
Last Sale Date
Aug 25, 2025

Property Information

Block11506
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page115

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,886
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
28%
Improvement Value:$107,200
72%
Total Assessment$149,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,572+2.8%
2024$5,418-0.2%
2023$5,431+0.9%
2022$5,383+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$331,000

To:

DeedBook 12912, Page 166

Property Sale

Sale
$135,000

To:

DeedBook 7432, Page 1588

Property Built

Built

Year Built: 1973