Skip to content

226 Cross Keys Road

Berlin, NJ 08009

Built 1975

Last Sale Price
$73,000
Last Sale Date
Jun 11, 2021

Property Information

Block115
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page01

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage816
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,200
39%
Improvement Value:$43,800
61%
Total Assessment$72,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,809+2.7%
2024$2,735+4.4%
2023$2,621+0.9%
2022$2,598+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$73,000

To:

Sq Ft816DeedBook 11801, Page 1078

Property Sale

Sale
$43,000

From:

To:

Sq Ft816DeedBook 11456, Page 638Recorded7/29/2020

Property Sale

Sale
$27,000
DeedBook 4534, Page 431

Property Sale

Sale
$29,900

Property Built

Built

Year Built: 1975