Skip to content

99 Arbor Meadow DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1973

Last Sale Price
$159,000
Last Sale Date
Aug 26, 2011

Property Information

Block11605
Lot18
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page116

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,236
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
21%
Improvement Value:$158,000
79%
Total Assessment$200,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,804+2.7%
2024$7,598+4.4%
2023$7,280+0.9%
2022$7,216+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$159,000

To:

Sq Ft2,236DeedBook 9473, Page 1730

Property Sale

Sale
$69,500
DeedBook 4995, Page 353

Property Sale

Sale
$108,000
DeedBook 4449, Page 781

Property Built

Built

Year Built: 1973