Skip to content

210 Walnut Avenue

Berlin, NJ 08009

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 1, 2025

Property Information

Block117
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page01

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage---
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,300
18%
Improvement Value:$162,100
82%
Total Assessment$197,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,703+2.7%
2024$7,499+4.4%
2023$7,185+0.9%
2022$7,122+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978