Skip to content

5 Hathaway Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 25, 2022

Property Information

Block11804
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page118

Building Details

Building Class35
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,408
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,000
31%
Improvement Value:$61,500
69%
Total Assessment$88,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,453+2.7%
2024$3,362+4.4%
2023$3,221+0.9%
2022$3,193+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$105,251
DeedBook 7155, Page 565

Property Sale

Sale
$75,500
DeedBook 4805, Page 189

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 4328, Page 52

Property Built

Built

Year Built: 1986

Property Sale

Sale
$59,310
DeedBook 4018, Page 764