Skip to content

10 Hathaway Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Sep 19, 2023

Property Information

Block11806
Lot33
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page118

Building Details

Building Class35
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,654
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,000
28%
Improvement Value:$68,500
72%
Total Assessment$95,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,726+2.7%
2024$3,628+4.4%
2023$3,476+0.9%
2022$3,446+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$235,000

To:

Sq Ft1,654DeedBook 12450, Page 723

Property Sale

Sale
$95,000

From:

To:

Sq Ft1,654DeedBook 10182, Page 1673Recorded4/16/2015

Property Sale

Sale
$73,000
DeedBook 4239, Page 242

Property Built

Built

Year Built: 1986