Skip to content

39 Hawthorne RoadSicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$143,900
Last Sale Date
May 18, 2015

Property Information

Block11902
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page119

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,476
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
26%
Improvement Value:$118,700
74%
Total Assessment$160,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,271+2.7%
2024$6,105+4.4%
2023$5,849+0.9%
2022$5,798+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$143,900

To:

Sq Ft1,476DeedBook 10220, Page 109

Property Built

Built

Year Built: 1986

Property Sale

Sale
$68,550
DeedBook 4074, Page 50