Skip to content

32 Heather DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 18, 2021

Property Information

Block11905
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page119

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,854
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
21%
Improvement Value:$154,500
79%
Total Assessment$196,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,667+2.7%
2024$7,465+4.4%
2023$7,153+0.9%
2022$7,090+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$112,250
DeedBook 4566, Page 217

Property Sale

Sale
$73,990
DeedBook 3958, Page 614

Property Built

Built

Year Built: 1984