Skip to content

19 Heather DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 3, 2024

Property Information

Block11906
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page119

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,648
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
26%
Improvement Value:$120,600
74%
Total Assessment$162,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,345+2.7%
2024$6,177+4.4%
2023$5,919+0.9%
2022$5,867+0.6%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1984

Property Sale

Sale
$55,040
DeedBook 3926, Page 47